O nás

První zakázkovou výrobu našich modelů jsme zahájili v roce 1990 v Karlových Varech, České Republice a výroby se ujala malá rodinná firma Drahoslav Zíka, Vít (ORIGINÁL ZÍKA). Pro výrobu modelů byla zpočátku používána ocelová trubka, kterou později nahradila trubka z hliníkové slitiny povrchově upravována vhodnou zpevňující omotávkou. Náustek s hlavní byl spojen mechanickým nalisováním a aretován v nastavené poloze vlastní metodou nazvanou baltex. Foukačky si brzy našli své příznivce i zákazníky. Konstrukce byla jednoduchá, snadno vyrobitelná, přiměřeně pevná i bytelná.

o_nas

Někteří zákazníci ji stále užívají i po 25 letech v původním stavu dodnes včetně dodávaných šípů.

Později ze strany uživatelů začali být kladeny nároky na bezpečnou manipulaci, přepravu, střelecký komfort a zvýšení bezpečnosti pro případné použití dětmi byť za doprovodu dospělé poučené osoby.  Součástí střeleckého komfortu vznikl i požadavek rozdělování šípů podle váhy pro zvýšení účinnosti především na přesnost střelby na terč s kruhy při střeleckých turnajích. Rozšíření sportu házení šipkou pak samo nabídlo možnost doplnit sortiment o speciální šípy k použití na elektronické terče a rozšířit využití foukačky i pro toto prostředí. Takto postupně vznikala myšlenka zahájit výrobu nové modelové řady pod názvem Projekt Polzor.

V prvním pololetí 2015 jsme zahájili přípravu výstavby webových stránek, abychom mohli s Vámi komunikovat písmem i obrazem v duchu hlavních myšlenek projektu Polzor. Informovat Vás o vývoji našich foukaček a doplňků, organizovat turnaje ve střelbě – hledat nové talenty a připravovat postupně portfolio střelců pro organizaci turnajů MISTR OBLASTI a MISTR ČESKÉ REPUBLIKY. Pro rychlou orientaci vám poslouží hlavní menu zájmových oblastí, aby návštěvník stránek bez zbytečného klikání, našel rychle to, co jej zajímá. Pomůckou rychlého hledání je i intuitivně upravené slideshow hlavní stránky. Dvojklikem do vybraného tematického obrázku zobrazíte požadované informace. Sekce „Foukačky“, „Foukačky custom“, „Doplňky a šípy“ jsou základním obsahem nového KATALOGU ruční zakázkové výroby naší dílny. Zde se s výrobky můžete podrobně seznámit. V sekci „Stáhněte si“ jsme zpřístupnili celou řadu pomůcek pro tréninkovou střelbu a vzdělávání. V sekci „Videa“ můžete shlédnout zajímavé momenty z vybraných turnajů. V sekci „Tip na film“ naleznete zajímavý tip na shlédnutí celovečerního nebo krátkého filmu, který se obsahem nebo ve vybrané scéně  zabývá použitím foukaček. Místo v „Galerii mistrů“ je součástí ocenění vítězů. Počet přibývajících vítězů blížící se stanovenému počtu, bude i jistou předzvěstí termínu pořádání vyšší řady soutěže střeleckých dovedností viz. pravidla Turnajů střeleckých trojbojů.          První vítězové již koncem měsíce října 2015 obdrží poštou své tituly, kopie startovních listin a pamětní fotografie. Touto formou chceme také všem zúčastněným poděkovat. Zejména našemu Organizačnímu týmu, všem vítězům i ostatním účastníkům turnajů za projevy přátelství, disciplíny a upřímného zájmu o střelbu foukačkou.

Připravujeme

  • Další podrobné informace o foukačkách
  • Jak založit zájmový střelecký klub

Zábava na zavolanou

Zprostředkování turnaje ve střelbě foukačkou je možné též objednat na Vaše rodinné sešlosti nebo Vaše párty jako zpestření programu nebo hlavní program. Námi potvrzenou Vaši objednávku pak naleznete v Kalendáři akcí.